Koolitaja andmed
- AsutusEesti Maaülikool
Koolituse tutvustus
Koolituse eesmärgiks on algtaseme omandanud õppijatele tutvustada CNC tööpinkide kasutamise täiendavaid võimalusi.
Koolitus õpetab probleemilahendusliku projektõppe vormis tundma ja rakendama peamisi tehnikaid detailide valmistamiseks CNC tööpinkides. Tutvutakse keerukamate töövõtetega programmeerimise, rakistuse jmt teemade kontekstis.
Kursus on praktilise suunitlusega: detailid freesitakse ja treitakse olemasolevate CNC tööpinkidega! Detailijooniste või mudelite järgselt valmistatakse ette tehnoloogia, koostatakse juhtprogramm, valitakse lõikeinstrumendid, lõikerežiimid ning töödeldakse detailid.
Koolituse sihtrühmaks on:
Erialase tasemehariduseta, keskhariduseta või aegunud oskustega (sh kõrgharidusega) täiskasvanud (18+), kelle jaoks antud koolitus on tööalaselt vajalik nt insenerid, tehnikud, mehhatroonikud, metallitoodete viimistlejad, seadmete koostajad, lukksepad, tööpinkide operaatorid, kes juba töötavad tootmises või alles planeerivad selles valdkonnas tööd alustada.
Koolitus sobib täienduskoolituseks treiali, freesija ja mehhaanikainseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.
Koolitus toimub auditoorselt (Tartus), viie 8-tunnise õppepäevana: 29. august, 5. september, 12. september, 19. september ja 26. september 2025.
Õppetöö toimub kõigil koolituspäevadel kell 10.00-17.00.
Sellel koolitusel osalemiseks on peale registreerumise tarvis esitada ka motivatsioonikiri. Koolitusele registreerumise ja motivatsioonikirja esitamise tähtaeg on 17. august 2025.
Koolitus toimub ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides toimuvate täiskasvanute täienduskoolituse kursuste riikliku koolitustellimuse 2025 - 2026. aastaks tellimuse raames ning tegevust rahastab ESF VÕTI programm "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine".
Koolituse andmed
- Koolituse nimi eesti keelesCNC freesimine ja treimine edasijõudnutele
- ÕppesuundTehnikaalad
- ÕppekavarühmMehaanika ja metallitöö
- Toimumise viisKlassiõpe
- Õppe kogumaht 52 akadeemilist tundi
- Auditoorse ja praktilise töö maht 40 akadeemilist tundi
- Koolituse taseedasijõudnutele
- Koolituse keeleesti keel
- Otsetee link koolituse infole https://ois.emu.ee/pls/ois/!tere.tulemast?leht=OK.AY.VP&id_ay_programm=17342&id_ay_toimumine=25064&systeemi_seaded=3,1,12,1,
- Koolitus lõpeb õpiväljundite hindamisega Jah
Toimumiskoha aadress
AadressTartu maakond, Tartu linn, Tartu linn, F. R. Kreutzwaldi tn 56, Eesti Maaülikooli tehnikamaja töökoda
Kontakt
- KontaktKarin Kiss
- Kontakttelefon7313275
- E-postKarin.Kiss@emu.ee
Toimumisajad
29.08.2025 - 26.09.2025
- Lektor:
Tõnu Leemet, PhD (tootmistehnika)
Koolituse läbiviija on Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi biomajandustehnoloogiate õppetooli digitaalsete tootmistehnoloogiate vanemlektor.