Töötukassa veebilehel kasutatakse küpsiseid. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Küpsistest loobumine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Töövõimetoetuse suurus

Alates 1. aprillist 2025 on töövõimetoetuse päevamäär 21,74 eurot, millest makstakse:

  • osalise töövõime korral 57% (12,3918 eurot päevas, keskmiselt 371,75 eurot kuus);
  • puuduva töövõime korral 100% (21,74 eurot päevas, keskmiselt 652,20 eurot kuus).

Kui teie brutosissetulek oli töövõimetoetuse arvestamise kuule eelnenud kalendrikuul suurem kui 90-kordne päevamäär (1956,60 eurot), vähendatakse toetust töövõimetoetuse maksmise kuu eest summa võrra, mis on pool teie sissetuleku ja 90-kordse päevamäära vahest.

Näide. Töövõimetoetuse arvestamise kuule eelnenud kuul oli teie sissetulek 2100 eurot. Kuna teil on osaline töövõime, on teile makstav toetus päevamäära alusel 371,75 eurot. Teie töövõimetoetuse summa arvutatakse ümber järgneva valemi alusel:

2100 (sissetulek) – 1956,60 (90-kordne päevamäär) = 143,40 eurot (sissetuleku ja 90-kordse päevamäära vahe). 

143,40 : 2 = 71,70 eurot (pool sissetuleku ja 90-kordse päevamäära vahest).

371,75 (töövõimetoetuse summa) – 71,70 (pool sissetuleku ja 90-kordse päevamäära vahest) = 300,05 eurot.

Teile makstakse töövõimetoetust 300,05 eurot.

Kui töövõimetoetuse saamise kuule eelneva 30-päevase kalendrikuu sissetulek ületab osalise töövõime korral 2700,11 eurot ja puuduva töövõime korral 3261 eurot, siis teile toetust ei maksta. Kui järgnevatel kuudel on teie sissetulek väiksem, jätkatakse töövõimetoetuse maksmist automaatselt.

Sissetulekuna lähevad arvesse töötasu, töötuskindlustushüvitis, vanemahüvitis, ajutise töövõimetuse hüvitis, tööandja makstav haigushüvitis ja tööandja makstav vabatahtlik töövõimetushüvitis, sealhulgas välisriigist samal eesmärgil makstavad hüvitised ning ettevõtlusest saadud tulu, millelt makstakse maksu ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse § 1 lõike 1 alusel.

Kui te tõendate töötukassale, et teie sissetulek ületab 90-kordset päevamäära seetõttu, et

  • teile on makstud tasu või hüvitist ettenähtud kalendrikuust erineval ajal, loetakse see väljamakstuks kalendrikuul, mil maksja oleks pidanud selle tegelikult välja maksma;
  • teile on makstud puhkusetasu, tööandja tasutavat haigushüvitist või ajutise töövõimetuse hüvitist ühes kuus mitme kuu eest korraga, loetakse sissetulek saaduks kalendrikuul, mil teile oleks selle kuu eest töötasu välja makstud;
  • te osutasite teenust pikema kui ühekuulise võlaõigusliku lepingu alusel ja teile on tasu välja makstud lepingu kestusest vähemate kalendrikuude eest, jagatakse väljamakstud summa lepingu kestuse kalendrikuude arvuga.

Lähemalt saate töövõimetoetuse ümberarvutamisest lugeda alamrubriigist „Toetuse ümberarvutamine suurenenud sissetuleku tõttu“.

Kui teile määratakse töövõimetoetus aja eest, mil teile maksti töötutoetust, vähendatakse töövõimetoetust töötutoetuse summa võrra. Samuti vähendatakse töövõimetoetust välisriigist samal eesmärgil makstava toetuse, pensioni või muu rahalise hüvitise võrra.

Välisriigist saadavast pensionist tuleb teil töötukassat teavitada.

Töövõimetoetuse ligikaudset suurust aitab arvutada Sotsiaalministeeriumi loodud töövõimetoetuse kalkulaator. Siiski tasub meeles pidada, et kalkulaatori abil saadud tulemusel on vaid informatiivne tähendus. Täpse töövõimetoetuse summa määrab töövõime hindamise tulemuste põhjal töötukassa.

Lisateave